Snížení sazeb a změny u hypotečních úvěrů

13.02.2024

Hypoteční úvěr od 4,49% ročně. U nás snadno a rychle. Zjistěte, na jakou hypotéku dosáhnete. Stačí napsat/zavolat. A po konzultaci se dozvíte, jaká sazba na Vás čeká.

Centrální banka minulý týden navázala na pokles své klíčové sazby z prosince 2023 a snížila sazbu dokonce o 0,5 procentního bodu na 6,25 procenta. A v dalším snižování může podle odborníků dál svižně pokračovat. Během léta dojde podle hlavního ekonoma J&T Banky Petra Sklenáře k poklesu úrokové sazby pod pět procent. Další experti očekávají, že se sazba v první polovině roku dostane dokonce na 4,25 až 4,75 procenta. Ke konci roku by pak podle vývoje na peněžním trhu mohla klesnout až ke třem procentům. 

Rychlý pokles sazeb představuje zajímavou příležitost pro domácnosti, které si v minulých letech vzaly hypotéky, aby si výrazně snížily splátky. Může to být až o několik tisíc měsíčně.  /zdroj: Hospodářské noviny/


Nenechte žádné otázky ohledně vaší hypotéky nezodpovězené - vyplňte prosím kontaktní formulář a domluvme si schůzku, abychom našli nejlepší možnosti pro vaše financování.